W DURĄGU I PIETRZWAŁDZIE POWSTANĄ PRZYSZKOLNE BOISKA WIELOFUNKCYJNE – PODPISANO UMOWĘ

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania pn: „Budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych przyszkolnych w miejscowościach Durąg i Pietrzwałd”.

Wykonawca w/w zadania został wyłoniony zgodnie z ustawą Pzp – Eversport Sp. z o.o. z Warszawy za łączną kwotę brutto 2 157 080,34 zł. Zadanie, w kwocie 846 700,00 zł dofinansowane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Boiska wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej przeznaczone będą na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów i wychowanków Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie jak również społecznościom lokalnym Sołectw Durąg i Pietrzwałd.
Na obiektach można będzie uprawiać piłkę ręczną, mini piłkę nożną, piłkę siatkową, koszykową oraz tenis ziemny, wyposażone będą w oświetlenie, które pozwoli wydłużyć czas ich funkcjonowania, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
O tym, że przyszkolne boiska wielofunkcyjne mają powstać w Durągu i Pietrzwałdzie pisaliśmy tutaj: POWSTANĄ NOWE BOISKA W OSTRÓDZIE, DURĄGU, PIETRZWAŁDZIE! W MIŁOMŁYNIE ZMODERNIZUJĄ STADION
Źródło: Gmina Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *