UWAGA NA OSZUSTÓW PRZEBRANYCH W MUNDURY WOJSKOWE I UDAJĄCYCH ŻOŁNIERZY WOT!

W związku z informacją przekazaną przez Referat Obrony Cywilnej, Zdrowia i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Ostródzie informujemy, iż na terenie Ostródy i okolic mogą pojawić się oszuści odwiedzający mieszkania i domy przebrani za żołnierzy WOT. Poruszają się oni także samochodem przypominającym wojskowy pojazd. 

 

Sprawa została zgłoszona policji, mieszkańców prosimy o czujność.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się oszuści przebrani w mundury wojskowe i podający się za żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pojawili się na terenie Gminy Ostróda. Tam informowali mieszkańców, że domy i budynki gospodarcze mogą zostać zajęte przez wojsko w celach obronnych. Starali się też wchodzić do domów, mieszkań a nawet robili w nich zdjęcia.

Przestrzegamy przed wpuszczaniem takich osób do domu i podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów. W razie wątpliwości prosimy o zawiadomienie policji o wizycie takich osób. Wojsko nie prowadzi żadnej tego typu akcji. – powiedział podkom. Michał Przybyłek z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Pamiętajcie w żadnym wypadku nie wpuszczajcie takich osób do domów! Ostrzeżcie innych! Policja została zawiadomiona.

O dalszym ciągu sprawy możecie przeczytać w artykule: SPRAWA ŻOŁNIERZY CHODZĄCYCH PO DOMACH CIĄG DALSZY – JEST WYJAŚNIENIE?

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *