UROCZYŚCIE, MUZYCZNI|E I NA SPORTOWO. OSTRÓDA OBCHODZIŁA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

To była piękna lekcja patriotyzmu i wspólnotowości. Ostródzkie obchody Święta Niepodległości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tłumy ostródzian wzięły udział m.in. w uroczystościach pod Pomnikiem 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Do zgromadzonych, o wnioskach wyciąganych z przeszłości oraz o potrzebie jedności i mądrości w dobie trudnych czasów, przemawiał Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak. W trakcie uroczystości list od Ministra Obrony Narodowej odczytała także Senator RP Bogusława Orzechowska, a Zastępca Dowódcy WCR w Ostródzie mjr Witold Chrobak wręczył Srebrny Medal za zasługi dla Ojczyzny pracownikowi WCR – Danielowi Wichmanowskiemu.

Niemal 50 delegacji złożyło kwiaty pod Pomnikiem w geście hołdu i pamięci dla bohaterów naszej Niepodległej. Byli wśród nich m.in. przedstawiciele środowisk kombatanckich, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, szkół, organizacji pozarządowych i politycznych. Uroczystości pod pomnikiem zakończyły się pieśniami patriotycznymi w wykonaniu Orkiestry Miejskiej.

O godzinie 13.00 rozpoczęło się rodzinne i sportowe Święto Niepodległości w hali OCSiR. Tutaj również, już od samego początku, ostródzianie tłumnie przybyli, by wspólnie się bawić. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji i zajęć rekreacyjnych, były także konkursy, gry, pokazy jazdy na rowerze oraz turniej szachowy. Przybyła młodzież (i nie tylko) z rąk Burmistrza Ostródy otrzymała okolicznościowe prezenty nawiązujące do święta.

Końcowym akordem dzisiejszych obchodów był koncert galowy Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Wydarzenie miało miejsce w sali kameralnej amfiteatru. Widownia pękała w szwach.

Źródło: Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *