UKRADLI W MORĄGU ZDRAPKI LOTTO O WARTOŚCI 2150 ZŁ. KRADLI NIE TYLKO U NAS – ZOSTALI ZATRZYMANI

Po kilkumiesięcznym dochodzeniu dotyczącym kradzieży zdrapek „Lotto” policjanci Komisariatu Policji w Morągu do Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Ostródzie z siedzibą w Morągu skierowali akt oskarżenia, który został wniesiony do sądu.

Sprawa ma swój początek w grudniu 2022 r. To wtedy nieustaleni sprawcy dokonali kradzieży w jednym z saloników prasowych na terenie miasta. Ich łupem padły zdrapki „Lotto” o wartości 2150 złotych.

W toku intesywnej i żmudnej pracy policjantów zespołu operacyjno-rozpoznawczego doszło do zatrzymania podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Elbląga w wieku 34 i 40 lat. W trakcie składania swoich wyjaśnień przynali się do zarzucanego im czynu oraz złożyli obszerne wyjaśnienia. Prokurator nadzorujący postępowanie wobec mężczyzn zastosował dozór policji oraz poręczenie majątkowe.

Dociekliwość i analiza zdarzeń o podobnym mechanizmie działania wykonana przez morąskich policjantów pozwoliła na wykrycie spraw w których dotychczas nie ustalono sprawców. Jak się okazało dwaj amatorzy kuponów loteryjnych dopuścili się podobnego działania w jeszcze kilkunastu innych miejscach na terenie całego kraju. Łączna wartość skradzionych zdrapek opiewała na kwotę ponad 11 tysięcy złotych.

Mężczyźni usłyszeli łącznie 13 zarzutów przestępstwa kradzieży. Akt oskarżenia w tej sprawie został już skierowany do sądu.Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. W przypadku obu mężczyzn kara będzie surowsza z uwagi na popełnienie czynów w warunkach recydywy.

(mp), KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *