UKRADŁA ZNAJOMEMU DANE LOGOWANIA DO KONTA BANKOWEGO I WYPŁACIŁA PONAD 20 TYS. ZŁ.

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-latce podejrzanej o bezprawne uzyskanie informacji oraz kradzież z włamaniem na konto bankowe. Kobieta wykorzystała dane logowania do konta bankowego swojego znajomego i dokonała płatności i wypłat o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Sprawa rozpoczęła się 7 stycznia br., kiedy to policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie dostali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy. Pokrzywdzony zauważył, że z jego konta bankowego dokonywano płatności w sklepach, na stacjach paliw oraz wypłat z bankomatów o łącznej wartości ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ostródzkiej komendy od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Jak po nitce do kłębka, m.in. analizując zapisy z monitoringów, funkcjonariusze dotarli do kobiety – jak się później okazało – znajomej pokrzywdzonego.

Jak ustalili, 26-latka podczas odwiedzin w domu pokrzywdzonego uzyskała dane logowania do jego konta bankowego, a następnie wykorzystując je zainstalowała na swoim telefonie aplikację mobilną banku, za pomocą której robiła zakupy i wypłacała pieniądze z bankomatów.

Kobieta usłyszała 17 zarzutów bezprawnego uzyskania informacji oraz kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi jej kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *