UKRADŁ 2 BAGIETKI „NA ZAGRYCHĘ” – TERAZ STANIE PRZED SĄDEM

Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny grozi 32-latkowi. Mężczyzna z jednego ze sklepów ukradł bagietki po czym zjadł je z kolegą, kiedy to spożywali alkohol. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

W sobotę (21.05.2022r.) Iławscy policjanci podczas patrolu miasta zauważyli jak z jednego z lokalnych sklepów wybiega znany im z wcześniejszych interwencji mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za 37-latkiem i po chwili zobaczyli jak na placu zabaw wspólnie z kolegą spożywają alkohol.  W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy ukradł ze sklepu dwie bagietki po czym wspólnie z kolegą skonsumował je do wysokoprocentowego trunku. Mężczyźni za spożywanie alkoholu zostali ukarani mandatami. Natomiast za kradzież 37-latek będzie w najbliższym czasie tłumaczył się przed sądem.

Kodeks karny art. 119 mówi o tym, że „Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”

(jk/kh)

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *