UCZNIOWIE EKONOMIKA NA MŁODZIEŻOWYM KONGRESIE KLIMATYCZNYM W POZNANIU

24 października 2018 r. w trakcie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu odbył się Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny. Nasze województwo reprezentowali uczniowie ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie.

Wcześniej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie, którego celem było sformułowanie „Młodzieżowego Przesłania Klimatycznego dla Przyszłości”. O randze Kongresu świadczy to, że podziękowanie za inicjatywę i błogosławieństwo przesłał papież Franciszek. Na kongres przybył także Minister Środowiska – Henryk Kowalczyk.

Uczniowie Ola Kołodziejczyk, Daria Lichtańska, Dominika Ochnik, Julia Sobotka i Sebastian Radzimiński przygotowali przemówienie, w którym zwrócili uwagę na konieczność dbania o środowisko i edukowania w tym zakresie od najmłodszych lat.

Uważamy, że dobrym rozwiązaniem są budżety obywatelskie – mówi Sebastian. – Każdy mieszkaniec powinien obserwować to, co dzieje się w okolicy i zgłaszać pomysły na rozwiązania problemów.

Spotkanie zwiększyło świadomość na temat zrównoważonego rozwoju i wypromowania kreatywności proekologicznej uczniów szkół średnich. Młodzi ludzie wraz z ekspertami wzięli udział w debacie o klimatycznej przyszłości świata, aby wspólnie wypracować przesłanie na tegoroczny Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach.

Uczniowie zwiedzili też Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, z Miasteczkiem Ekologicznym i wystawą Eco Design.

Tekst i foto: Dorota Michowska

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *