UCZEŃ Z MORĄGA ROZPYLIŁ GAZ PIEPRZOWY W SZKOLE – 20 UCZNIÓW Z DOLEGLIWOŚCIAMI

Dziś w poniedziałek 13 maja w godzinach porannych w Szkole Podstawowej\Gimnazjum nr 1 w Morągu została przeprowadzona ewakuacja 71 uczniów, których życie i zdrowie zostało zagrożone po rozpyleniu gazu pieprzowego.

Na miejsce zostały wezwane odpowiednie służby: policja, straż pożarna i karetka. 20 uczniów po zdarzeniu uskarżało się na bóle głowy i mdłości. Jednak po przebadaniu ich przez lekarza okazało się, że nie wymagają oni hospitalizacji.

Jak ustaliła policja gaz pieprzowy rozpylił jeden z 16-letnich uczniów. Zrobił to w okolicach jednej z łazienek w szkole.

16-latek początkowo nie chciał przyznać się do rozpylenia substancji. Chcąc uniknąć odpowiedzialności schował puszkę z gazem… w bieliźnie. Udział chłopca w tej sprawie potwierdziły jednak nagrania z monitoringu.

Z uwagi na fakt, iż sprawa dotyczy osoby nieletniej, przesłuchaniem chłopca zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nastolatka.

Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie Anna Balińska po ewakuacji dzieci odbyło się wietrzenie szkoły.

 

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *