UCIECZKA Z BAŚNIOBORU CZYLI ESCAPE ROOM W OSTRÓDZKIEJ BIBLIOTECE

Ostatniego dnia lipca dzieci mogły przeżyć niesamowitą przygodę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie w zamku.

Tego dnia pracownicy biblioteki zaproponowali najmłodszym zabawę w Escape Room czyli „Ucieczkę z Baśnioboru”.

Czytana milusińskim podczas zajęć wakacyjnych lektura „Baśniobór” Brandona Mulla stała się kanwą do zorganizowania wspaniałej i tajemniczej zabawy, podczas której dzieciom towarzyszyły sympatyczne wiedźmy i „złośliwy” dziad. Ten ostatni jegomość zamknął drzwi sali bibliotecznej, schował klucz w przepastnych kieszeniach żółtego płaszcza i zapowiedział, że nie wypuści żadnego młodego amatora przygód jeśli ten nie wykonana poprawnie wszystkich zadań i nie rozwiąże 5 zagadek.

Cóż było robić? Dzieci wyruszyły w drogę podczas, której czekały na nich niespodzianki takie jak jedzenie żelkowych robali, picie tajemniczego zielonego napoju, spotkanie z wiedźmami i przede wszystkim rozwiązywanie zagadek. Każde prawidłowo wykonane zadanie przybliżało je cały czas do celu i wyjścia z tajemniczego Baśnioboru.

Co ciekawe większość młodych uczestników już po „uwolnieniu” twierdziła, że z chęcią ponownie wybrałaby się na kolejną, podobną eskapadę. Przygoda w bibliotece okazała się na pewno niezapomnianym przeżyciem dla dzieci.

Do końca sierpnia w każdy wtorek, środę i czwartek o godz. 11:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w zamku w Ostródzie organizowane są zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. W Filii Biblioteki na ul. Chrobrego także są organizowane zajęcia dla młodych czytelników w poniedziałki o godz. 12:00, w środy o 10:00 i w czwartki o 11:00. Wszystkie zajęcia są interesujące i cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapisy i informacje pod numerem telefonu 89 642 29 73.

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *