TRAGICZNY WYPADEK W NIEBRZYDOWIE, 2 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW-PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH WARMII I MAZUR

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 8 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Niestety, weekend zakończył się tragicznie. W niedzielę wieczorem doszło do wypadku drogowego, w którym zginęły 2 osoby.

 

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego doszło do 8 kolizji drogowych. W tym czasie w ręce funkcjonariuszy trafiło 2 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Obie te osoby zostały zatrzymane przez patrole dzielnicowych.

Wczoraj (08.03) około godz. 3:00 nad ranem ostródzcy dzielnicowi zatrzymali do kontroli kierowcę opla. W trakcie interwencji okazało się, że siedzący za kierownicą 38- latek jest pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2 promile. Mężczyzna stracił już prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Tego samego dnia popołudniu patrol dzielnicowych z morąskiego komisariatu zatrzymał do kontroli kierowcę mercedesa. Za kierownicą siedział 25- latek. Jak okazało się, młody kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. O jego dalszym losie również zadecyduje sąd.

Wczoraj, w niedzielę 08 marca około godz. 21:30 w okolicach m. Niebrzydowo (Gmina Morąg) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń, 36 – letni kierowca volkswagena jadąc w kierunku Morąga z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca 36 – letni mieszkaniec Gminy Miłakowo zginął na miejscu. Jechał z pasażerem. Niestety, mimo reanimacji, mężczyzna również zmarł na skutek poniesionych obrażeń. Policjanci ustalają jego tożsamość.

Natomiast kierujący volkswagenem miał aktywny sądowy zakazprowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

To kolejny tragiczny wypadek w ciągu kilku ostatnich miesięcy na drodze koło Niebrzydowa. W sierpniu 2019 roku samochód marki BMW, którym podróżowało trzech mężczyzn, również uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginął kierowca. Jednego z pasażerów strażacy wydobyli z auta nieprzytomnego. Kiedy uwolnili z zakleszczonego pojazdu drugiego z pasażerów ten był przytomny, jednak w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. Prawdopodobną przyczyną tragedii pod Niebrzydowem była nadmierna prędkość.

Źródło: KPP Ostróda

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *