TRAGICZNY WYPADEK NA S7 KOŁO MIŁOMŁYNA. JEDNA OSOBA ZGINĘŁA!

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w nocy na drodze krajowej S7 w okolicy Miłomłyna. 40-letni mężczyzna znajdujący się wewnątrz swojego pojazdu po tym jak uderzyła w niego ciężarówka poniósł śmierć na miejscu.

W nocy (28/29.06.22) około północy na drodze krajowej S7 w okolicy miejscowości Miłomłyn 37-letni kierujący samochodem ciężarowym m-ki volvo z nieustalonych przyczyn zjechał na utwardzone pobocze, po czym najechał na tył stojącego tam samochodu osobowego m-ki opel. W chwili uderzenia wewnątrz osobówki znajdował się 40-letni mężczyzna, który w jego wyniku poniósł śmierć na miejscu. Policjanci na miejscu zdarzenia wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Uderzony pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Ustalenie szczegółów wypadku będzie przedmiotem prowadzonego śledztwa. Kierujący ciężarówką był trzeźwy.

 

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 23:24. – powiedział nam mł. bryg. Marcin Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie – W sumie do udziału w akcji zostało zadysponowanych 6 zastępów straży pożarnej czyli 22 strażaków. Z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie zadysponowano 3 samochody. Do zdarzenia pojechał również oficer dyspozycji, zastępca Komendanta Powiatowego st. kpt. Rafał Napiórkowski. Ponadto był zastęp z Morąga  jako specjalistyczna grupa ratownictwa technicznego oraz 2 zastępy z OSP z Miłomłyna.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali zakleszczony samochód osobowy między barierami energochłonnymi, a naczepą samochodu ciężarowego. Kierowca samochodu ciężarowego o własnych siłach opuścił pojazd. Przeżywał silne emocje pod wpływem zdarzenia. Nasi strażacy wykonali dostęp do osoby poszkodowanej w pojeździe – wybili szybę i nasz ratownik wszedł do samochodu osobowego. Po zbadaniu okazało się, że 40-letni kierowca samochodu osobowego nie ma zachowanych czynności życiowych. Ewakuowano go na zewnątrz i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który podjął resuscytację oddechowo-krążeniową. Ostatecznie jednak stwierdzono zgon. – dodał mł. bryg. Marcin Wiśniewski.

Przy użyciu narzędzi hydraulicznych strażacy usuwali niektóre elementy nadwozia, aby wykluczyć obecność innych osób w pojeździe lub jego okolicach. Jednak w samochodzie osobowym był tylko kierowca – obcokrajowiec.

Na czas działań został wstrzymany ruch na drodze S7 w kierunku Gdańska. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, aby umożliwić pracę prokuratorowi i policji.

tekst: red. /KPP Ostróda (mp), zdjęcia: KPP Ostróda, KP PSP Ostróda

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *