TRADYCYJNA WIGILIA W INTERNACIE ZPSWR W OSTRÓDZIE

20 grudnia tradycyjnie jak co roku wychowankowie i pracownicy internatu Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie oraz  zaproszeni goście spotkali się na uroczystej kolacji, aby w ciepłej, rodzinnej atmosferze przełamać się opłatkiem, złożyć życzenia i wspólnie zaśpiewać kolędy.

Przy biało nakrytym stole, w pięknej bożonarodzeniowej scenerii spotkali się wychowankowie internatu, pracownicy i zaproszeni goście. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich Jasełka  przygotowane przez wychowanków internatu i wychowawców grup oraz chór, śpiewający kolędy i pastorałki.

Po występie ks. Dziekan Roman Wiśniowiecki odmówił krótką modlitwę. Życzenia złożył Pastor ks. Waldemar Eggert, Starosta Powiatu Ostródzkiego pan Andrzej Wiczkowski,  Dyrektor Placówki pan Tomasz Brzeski oraz  Wicedyrektor ds. Wychowania i Opieki pani Maria Jędrzejczyk.

Tradycyjnie wszyscy przełamali się opłatkiem w atmosferze pełnej życzliwości i radości. Kolację zakończyło przybycie wyczekiwanego przez dzieci Mikołaja, który dzięki życzliwości przyjaciół naszego Ośrodka, licznym sponsorom  mógł wręczyć wszystkim wspaniałe paczki.

Tekst: Edyta Palczewska, zdjęcia: Piotr Miller

 

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *