TERAZ MOŻESZ OBEJRZEĆ „ZAKOCHAJ SIĘ W POLSCE” O KANALE ELBLĄSKIM NA VOD!

W niedzielę, o czym Was wcześniej informowaliśmy, w TVP 1 mogliśmy obejrzeć z Cyklu „Zakochaj się w Polsce” program o Kanale Elbląskim, zwanym także Ostródzko-Elbląskim. Jeśli nie mieliście okazji, albo chcielibyście obejrzeć go jeszcze raz, teraz możecie to zrobić za darmo!

Na stronie Telewizji Polskiej program jest dostępny poprzez VOD. Jak możemy przeczytaś na stronie programu:

Podczas dzisiejszej podróży odkryjemy atrakcje Kanału Elbląskiego – najdłuższego kanału żeglownego w Polsce. Można po nim płynąć nie tylko wśród falujących wód, ale i po trawie. Wszystko za sprawą XIX-wiecznych urządzeń hydrotechnicznych, stanowiących unikat na skalę światową.

Kanał Elbląski, od półtora wieku stanowi wodne połączenie Elbląga z Ostródą. Jego eksplorowanie najlepiej zacząć właśnie w Elblągu, gdzie w centrum miasta, nad brzegiem rzeki Elbląg znajduje się punkt startowy rejsów wycieczkowych. Po Kanale Elbląskim pływają prywatne jachty, motorówki oraz statki pasażerskie. Podczas rejsu można zobaczyć wiele atrakcji, bo kanał to także system grobli, przekopów, śluz, pochylni, które łączą aż 10 jezior od Elbląga do Ostródy.

Kanał wraz z odgałęzieniami liczy sobie ponad 150 kilometrów. Płynąc tym szlakiem wodnym krajobraz zmienia się jak w kalejdoskopie. Mijamy jeziora, lasy, pola i wsie. Taka nieśpieszna podróż to doskonały sposób na podziwianie przyrody Żuław Wiślanych jedynego obszaru depresji w Polsce. Kanał to również wymarzone miejsce do uprawiania kajakarstwa. Tutaj utworzono nawet specjalny Szlak Papieski, na pamiątkę spływów kajakowych, w których pod koniec lat 50-tych uczestniczył Karol Wojtyła późniejszy papież Jan Paweł. Kanał Elbląski światowy cud techniki w 2011 roku został uznany za pomnik historii RP.

Zapraszamy do oglądania pod poniższym linkiem:

ZAKOCHAJ SIĘ W POLSCE: KANAŁ ELBLĄSKI

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *