TEATR JARACZA NA ZAMKACH GOTYCKICH ZAWITA TAKŻE DO OSTRÓDY

W te wakacje, podobnie jak w poprzednich latach, świetne inscenizacje Teatru Jaracza w Olsztynie będzie można zobaczyć w niepowtarzalnej scenerii warmińskich i mazurskich zamków gotyckich. Szykuje się więc prawdziwa gratka dla miłośników teatru, historii i wspaniałej architektury. Warto więc zapamiętać i już rezerwować sobie terminy.

Wszystko zaczęło się od zamku w Olsztynie, gdzie 2,4,5 i 7 sierpnia będzie grana sztuka „Jak Wam się podoba” – pełna miłości i magii jedna z najbardziej lubianych przez publiczność komedii Williama Szekspira. Następnie aktorki i aktorzy Teatru Jaracza zjadą do Lidzbarka Warmińskiego, by na dziedzińcu tamtejszego zamku 14 sierpnia zagrać „Wroga publicznego” Istvana Tasnadiego – ostrą doprawioną piosenkami sztukę o handlarzu końmi, który obciążony bezprawnym podatkiem wypowiada wojnę władzy.

Na zamku w Reszlu 20 sierpnia czeka nas całkowita zmiana klimatu – opowieść o lekarzu, który niechcący łamie klucz, chcąc otworzyć drzwi swego gabinetu i stawia czoła licznym związanym z tym komplikacjom, a przy okazji i własnym kłamstwom. Wszystko to oferuje „Lekarz na telefon” – prawdopodobnie jedyna w historii teatru farsa na jednego aktora w brawurowym wykonaniu Dawida Dziarkowskiego.

Jesteśmy ciekawi, jak w scenerii kościoła poewangelickiego w Barczewie wybrzmią „Łatwe rzeczy”, czyli Ireny Telesz-Burczyk i Mileny Gauer opowieść o teatrze oraz blaskach, cieniach i pułapkach aktorstwa. Przekonamy się o tym 25 sierpnia. Dzień później w tym samym miejscu spotkanie z Marzeną Bergmann w monodramie „Gorzko, gorzko” opartym na powieści laureatki Nagrody Nike Joanny Bator. To opowieść o czterech pokoleniach kobiet z tej samej rodziny z miasteczka na Dolnym Śląsku. Dlaczego Berta popełniła zbrodnię? Kiedy Barbara nauczyła się rzucać nożem? Dlaczego Violetta otworzyła puszkę Pandory i odkryła, co tam było –  warto poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania i zobaczyć dużo, dużo więcej.

Irenę Telesz-Burczyk, tym razem w duecie z Grzegorzem Gromkiem, zobaczymy na zamku w Nidzicy w „Czuwaniu” Morrisa Panycha. Kemp jest samotnym mężczyzną w średnim wieku. Grace to jego stara schorowana ciotka. Co wyniknie z ich spotkania sprowokowanego listem kobiety, informującym, że umiera i zostały jej tylko godziny?  Wszystkich, którzy 1 wrześnie będą w Nidzicy, zapraszamy do zamku i na przedstawienie. Dzień później zaś, w tym samym miejscu, proponujemy „Plecak z jednorożcem” – rzecz odrobinę zabawną, ale nad wyraz gorzką. I przerażająco aktualną. Plecak z jednorożcem sprawia, że Tomek staje się ofiarą szkolnej przemocy. Wszystko dlatego, że na kawałku materiału był obrazek z serialu „My Little Pony”. Zdarzenie to sprowadza na rodziców dylemat: respektować wybory własnego dziecka czy poddać się społecznej presji? Zrewidować dotychczasowe decyzje i strategie wychowawcze czy pozostać wiernym sobie?

Letnie prezentacje spektakli na warmińskich gotyckich zamków to nasza propozycja dla mieszkańców odwiedzanych miast oraz dla turystów, którzy w wakacje odwiedzają nasz region. Życząc wszystkim dobrego odpoczynku w wyjątkowych okolicznościach przyrody, zachęcamy do skosztowania teatru – w równie ekscytującej niecodziennej scenerii.

Do Ostródy zapraszamy w sobotę 27 sierpnia o godz. 20.00 na sztukę „Łatwe rzeczy”.

Poniżej na plakacie harmonogram spektakli.

Link do wydarzenia: Teatr Jaracza na zamkach gotyckich

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *