SZYMON KOLASA Z OSTRÓDZIANKI W FINALE II GRAND PRIX JUNIORÓW W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 23 – 25 listopada w ostródzkiej hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji w Ostródzie odbyło się II Grand Prix Polski Juniorów w Tenisie Stołowym. Najlepiej z zawodników Ostródzianki zaprezentował się Szymon Kolasa, który dotarł aż do finału.

Szymon w grupie wygrał dwa razy, raz przegrał. Mimo to z pierwszego miejsca awansował do turnieju głównego.

W pierwszych dwóch rundach pokonał Miłosza Redzimskiego z Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Kacpra Ligowskiego z ZKS Zielona Góra. W ćwierćfinale doszło do bratobójczego pojedynku, gdyż na drodze Szymona stanął jego kolega z Ostródzianki, Maksymilian Miastowski. Ostatecznie Szymon zwyciężył 4:2, a w półfinale uporał się z Michałem Małachowskim z AZS AWFiS Gdańsk także 4:2.

Dopiero w finale lepszy od naszego zawodnika okazał się reprezentujący Olimpię Unię Grudziądz Maciej Kubik, który pozwolił ostródzianinowi wygrać tylko jednego seta

Pokonany z ćwierćfinału inny ostródzianin, Maksymilian Miastowski ostatecznie uplasował się na  świetnym 6-tym miejscu.

Wśród juniorek jedyna reprezentantka Ostródzianki, Marta Kawiak po trzech porażkach w grupie wystartowała w turnieju pocieszenie. Ostatecznie uplasowała się na pozycjach 57 – 64.

W piątkowych eliminacjach wystartowało jeszcze trzech innych zawodników ostródzianki: Anna Góralska oraz Jakub Klimczewski i Igor Jankowski. Niestety całej trójce nie udało si,ę dostać do turnieju głównego.

Fot: Gmina Ostróda, Wama Sport

Post Author: redaktor