Policjanci otrzymali zgłoszenie o niepokojącej sytuacji w jednej z rodzin na terenie gminy Ostróda. Asystent tej rodziny podczas wizyty podejrzewał, że rodzice mogą zajmować się swoimi dziećmi pod wpływem alkoholu.
Policjanci pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili podejrzenia pracownika socjalnego. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 44-letniego mężczyzny i 37-letniej kobiety wykazało, że znajdują się oni w stanie nietrzeźwości. Pod opieką mieli szóstkę swoich dzieci w wieku od 2 do 11 lat.
Z uwagi na fakt, że w tym stanie nie mogli sprawować opieki nad małoletnimi, dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwego członka rodziny. O zaistniałej sytuacji powiadomiony zostanie sąd rodzinny.
KPP Ostróda