SZKOŁA W BRZYDOWIE Z GRAND PRIX I TYTUŁEM MISTRZA AKTYWNYCH BŁĘKITNYCH

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku zakończył drugą edycję programu edukacyjnego AKTYWNI BŁĘKITNI.

Wśród trzech najaktywniejszych szkół, które zdobyły GRAND PRIX i tytuł „Mistrza Aktywnych Błękitnych” jest szkoła z Powiatu Ostródzkiego z Gminy Ostróda, a mianowicie Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu: pedagogom i wychowankom SP w Brzydowie. Nagrodą dla 3 zwycięzców programu są cyfrowe mikroskopy.
24Dodatkowo wyróżniono 12 szkół i 6 koordynatorów programu. Pomimo trudnej i wyjątkowej sytuacji 60 szkół z regionu RZGW w Gdańsku spełniło wymogi programu i otrzymało Certyfikaty Wód Polskich „Szkoły Przyjaznej Wodzie”.
Do programu zgłosiło się 137 szkół, wzięło w nim udział ponad 20 tys. uczniów, przeprowadzono 320 godzin zajęć lekcyjnych w zakresie gospodarki wodnej i bezpieczeństwa nad wodą. Szkoły biorące udział w programie podjęły ponad 750 inicjatyw związanych z gospodarką wodną oddziałujących na społeczności lokalne propagując dobre praktyki i bezpieczne nawyki.
Program jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Środowiska i Klimatu oraz jak w roku ubiegłym kuratoriów oświaty, a partnerami po raz kolejny są Policja i Państwowa Straż Pożarna. Wprowadzona w tym roku wodna edukacja on-line w nowoczesny i niekonwencjonalny sposób angażowała uczniów w tematykę wody i pozwalała przekazać pożyteczną wiedzę mimo panujących ograniczeń.

Tytuł  „Mistrza Aktywnych Błękitnych” oraz nagrody główne RZGW w Gdańsku przyznało trzem szkołom: 

  1. Szkole Podstawowej Tadeusza Kościuszki w Terespolu Pomorskim – koordynator Kamila Lewandowska (28 punktów)
  2. Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Wiągu – Katarzyna Poraj ( 28 punktów)
  3. Szkole Podstawowej w Brzydowie – Dyrektor Beata Kucharczuk, koordynator Anna Brodzińska (szkolny Wodny ogród dydaktyczny) (28 punktów)
Źródło: Wody Polskie
reklama

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *