ŚWIĘTO SZKOŁY W ZPS W TYROWIE

16 października to niezwykle ważna data tego dnia świętujemy Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi – Janowi Pawłowi II, ale również swoje święto obchodzi szkoła w Tyrowie.

Dnia 16 października 2019 r. społeczność Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Tyrowie obchodziła uroczyście pierwszą rocznicę nadania imienia naszej placówce, otrzymania sztandaru oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Obchody zainaugurowała msza święta. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej, w której zaproszeni goście mogli obejrzeć piękny występ przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Zwieńczeniem całości było ślubowanie uczniów klasy I. Pierwszaki popisały się nie tylko umiejętnością recytowania i śpiewania, ale także wiedzą o Ojczyźnie. Od teraz, nową tradycją związaną z obchodami Święta Szkoły, będzie ślubowanie kolejnych klas I.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście:
p. Andrzej Pęziński – przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego
p.Andrzej Wiczkowski- Starosta Ostródzki
p. Grzegorz Kastrau- zastępca Wójta Gminy Ostróda
p. Ewa Malinowska – kierownik Referatu Oświaty UG w Ostródzie
p. Elżbieta Tomczyk – sołtys wsi Tyrowo
ks. Leszek Nowak –proboszcz Parafii Św. Wojciecha
Nie zabrakło też byłych dyrektorów naszej placówki- p. Bogumiły Drobisz oraz p. Wandy Tkaczyk.
Uczestniczyli również obecni dyrektorzy placówek w Samborowie, Brzydowie, Starych Jabłonkach, Szyldaku, Zwierzewie, Durągu , Lipowie, Pietrzwałdzie oraz Idzbarku.
Gościliśmy również prezesa ZNP Oddziału Ostróda, p. Arkadiusza Łopatowskiego, p. Martę Żeberek , Dyrektor Gminnego Centrum Kulturalno- Bibliotecznego w Samborowie oraz p. Wiolettę Kolasińską
z Biblioteki w Tyrowie.
Nie zabrakło również przyjaciół szkoły, na których wsparcie zawsze możemy liczyć.
W uroczystości wzięły udział p. Wioletta Wiśniewska, przewodnicząca Rady Rodziców oraz przedstawicielki Rady p. Wioletta Rzymowska i p. Iwona Trzęślewicz.
Licznie przybyli również rodzice, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku, za co gorąco dziękujemy.
Po zakończeniu uroczystości na uczniów czekała słodka niespodzianka. Rada Rodziców ufundowała nie tylko piękny, ale również przepyszny tort. Wygląd i smak to zasługa cukierni ,,Lubawianka”.
„Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta….”
Niech te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II będą podsumowaniem naszej uroczystości.

Autor tekstu: Dorota Grzela
Zdjęcia: Bogumiła Jabłonka i Małgorzata Maruszko

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *