ŚWIĘTO SZKOŁY W OSTRÓDZKIEJ KORNELÓWCE

Dziś w piątek 20 stycznia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego uroczyście obchodzono Święto Szkoły. W tym dniu niepodzielnie królował patron placówki czyli Kornel Makuszyński.

W oficjalnej części cała społeczność szkolna spotkała się pod jego tablicą i z całego serca, gromkimi głosami odśpiewała pieśń szkoły. Jej początek stanowią słowa wielkiego pisarza „Mądrym być, to wielka sztuka, ale dobrym jeszcze większa” widniejące również nad wejściem do szkoły. Nawiązując do urodzin patrona i związanego z nimi Święta Szkoły, kilka słów do uczniów skierował pan dyrektor Dariusz Popławski, natomiast samorząd uczniowski złożył pod tablicą wiązankę kwiatów. Na tym zakończyła się część pierwsza uroczystości, a w części drugiej uczniowie przygotowali panu Makuszyńskiemu szczególny podarunek. Bohaterowie pisarza zostali przedstawieni przez uczniów w teatrzyku japońskim kamishibai.

oj działo się naprawdę wiele.Na długo przed Świętem Szkoły zjednoczyliśmy siły: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Założenie było dość proste: podarować „nowe życie” bohaterom Makuszyńskiego, ale forma pracy była już bardzo złożona: mało znany japoński teatrzyk kamishibai, zwany papierowym teatrzykiem!!! Głównym celem przedsięwzięcia było rozwijanie kreatywności oraz podniesienie wiary dzieci we własne możliwości. UDAŁO SIĘ w 100%. Powstały cudne dzieła sztuki, w których Koziołek Matołek, Małpka Fiki Miki i wielu innych bohaterów Makuszyńskiego przeżyło nowe przygody autorstwa uczniów SP6. Uczniowie klas VIII natomiast, stworzyli opowieść o samym patronie. Wersję dla dzieci młodszych i starszych. Zapraszamy do galerii, jest co oglądać. – możemy przeczytać na Fanpagu Kornelówki.

Całej społeczności szkolnej z okazji Święta szkoły życzymy wielu słonecznych i radosnych dni!!!

Zobaczcie na filmiku i zdjęciach jak wyglądało Święto Szkoły nr 6 w Ostródzie.

http://

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *