ŚWIĘTO MISIA W OSTRÓDZKIEJ „KORNELÓWCE”

Aby uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostródzie przynieśli swoje ulubione pluszowe misie, by razem z nimi uczestniczyć w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach edukacyjnych i zabawach.

W ramach akcji czytelniczej „ Duży czyta małemu” dziewczynki z Klubu Przyjaciół Książki zaprosiły na spotkanie dzieci z klas I-III. Uczniowie z uwagą wysłuchali ,,Bajki o brzydkim misiu”. Następnie wypowiadali się na temat treści bajki, która jak się okazało, była bardzo pouczająca, szczególnie jej ostatnie słowa: „ …najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Dowiedziały się przy tym, aby nigdy nikogo nie oceniać po wyglądzie. Z zapałem dyskutowały o „tym, co niewidoczne” i „o dobrym sercu brzydkiego misia”. Przypomniano wartościowe przysłowia: „Nie szata zdobi człowieka”, „ Nie oceniaj książki po okładce”.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali karty pracy i słodki poczęstunek. Nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję skosztować przepysznych ciasteczek-misiów upieczonych przez uczennice kl.VII. Cała społeczność otrzymała słodką niespodziankę. Uroczystość zakończyła  się wspólną fotografią. Pożegnaliśmy się hasłem „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

Zdjęcia i tekst: Biblioteka SP 6 Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *