ŚWIETNE WYSTĘPY MŁODYCH SIATKARZY SMS-A OSTRÓDA W KRAJU I NA MIĘDZYNARODOWEJ ARENIE!

W weekend duże sukcesy zarówno na międzynarodowej, jak i krajowej arenie odnieśli młodzi siatkarze i siatkarki SMS-a Ostróda. Świetne wieści napłynęły do nas zarówno United World Games w austriackim Klagenfurcie, jak i z półfinału Mistrzostw Polski w plażówce, który rozgrywano w Ostródzie.

Podczas rozgrywanej w austriackim Klagenfurcie Międzynarodowej Olimpiady Młodzieży United World Games świetnie zaprezentowali się ostródzianie. W olimpiadzie wystartowało około 15 tysięcy uczestników z 40 krajów świata w 15 dyscyplinach. W siatkówce wśród 133 zespołów znalazły się 3 drużyny SMS-a.

Zespoły z naszego miasta zaprezentowały się świetnie – po meczach eliminacyjnych zarówno chłopcy, jak i dziewczęta awansowały do ćwierćfinałów. Tutaj zawodniczki SMS Ostróda wygrały w ćwierćfinale z Czeszkami 2-0, a chłopcy pokonali także 2:0 Szwajcarów. W półfinale lepsze od naszych zawodniczek okazały się Niemki, za to męska drużyna uporała się z Holandią 2:1 i awansowała do finału.

W decydujących meczach role się odwróciły – tym razem dziewczęta w meczu o 3 miejsce po zaciętym boju pokonały Holenderki 2:1 i zajęły w całych zawodach 3 miejsce!

Chłopcy z kolei w finale nie sprostali Hiszpanom, jednak i tak w całym turnieju uplasowali się na kapitalnym drugim miejscu zdobywając srebrne medale!

Wielkie gratulacje.

Kolejny sukces zawodnicy SMS-a wywalczyli w siatkówce plażowej. W rozgrywanych w Ostródzie półfinałach Mistrzostw Polski Młodzików para Remek Chrobak i Mateusz Antczak nie miała sobie równych i zwyciężył w całym turnieju, jednocześnie zapewniając sobie awans do turnieju finałowego, który wyłoni najlepsze pary w kraju.

Post Author: redaktor