ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W KORNELÓWCE

Organizatorem Światowego Dnia Kota w Szkole Podstawowej nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego w Ostródzie była kadra Szkolnej Biblioteki. Klasy młodsze zostały zaproszone do udziału w akcji czytelniczej „Duży czyta małemu”. Dzieci wysłuchały opowiadania Heleny Bechlerowej „ O kotku, który szukał czarnego mleka”.

Uczniom wytłumaczono, że zwierzęta należy szanować bez względu na rasę czy wygląd. Dzieci uczyły się jak odpowiedzialnym zadaniem jest opieka nad zwierzęciem i tego jak ważna w życiu jest przyjaźń. Na zakończenie spotkania każda klasa otrzymała kolorowankę i zakładkę z kotkiem. Ci, którzy przebrali się i aktywnie uczestniczyli w zajęciach otrzymali kocie niespodzianki.
Celem spotkania było dostarczenie uczniom radości ze wspólnego spotkania połączonego z pogłębianiem kontaktu z literaturą oraz udziałem w zabawach ruchowych o kotach.

Klasom starszym na zajęciach języka polskiego, godzinach wychowawczych, przypomniano przysłowia, powiedzenia, cytaty i mity  związane z kotami. Rozmawiano o motywach kocich w literaturze.

Na korytarzu można było podziwiać prace plastyczne kl.I-VIII „ Kocia rodzinka klasy…”, a w bibliotece obejrzeć wystawkę książek poświęconych bohaterowi dnia.

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *