Zamknij

SUKCESY I PECH MOTO KLUBU OSTRÓDA W MRĄGOWIE. DRUŻYNOWY PUCHAR POLSKI O KROK!

17:59, 03.06.2019 redakcja Aktualizacja: 18:13, 03.06.2019
Skomentuj

W Mrągowie odbyła się VII i VIII runda Pucharu Polski w Cross Country. W zawodach wystartowali zawodnicy z trzech klubów naszego powiatu. Zdecydowanie najmocniej zaznaczyli swoją obecność motocrossowcy Moto Klubu Ostróda, którzy... zresztą przeczytajcie sami:

Klasa Junior 85 - Ostródzian reprezentował Mateusz Leśniewski, który został w zawodach sklasyfikowany na 5-tym miejscu. W drugim wyścigu złapał gumę, co uniemożliwiło mu walkę o lepszą pozycję. W klasyfikacji sezonu z 220 punktami znajduje się na 4-tym miejscu

Klasa Junior - Kapitalnie w pierwszym wyścigu spisał się Kacper Dębiec, który zajął drugie miejsce. Niestety w drugim wyścigu dopadł go pech - awaria silnika i koniec marzeń o miejscu na podium w zawodach. Adam Galon był 8-my i 7-my - ostatecznie w całych zawodach zajął 6-te miejsce. W zawodach wystartował także Miłosz Wysocki z AMK Drwęca (3 miejsce) i Sebastian Bruzda z AMK Enduro Grunwald (10-ty).

Mimo tego, że za drugi wyścig Kacper Dębiec nie otrzymał żadnych punktów, nadal zajmuje świetne miejsce w generalce. Po dotychczasowych 8-u rundach jest trzeci z niewielką stratą do drugiego miejsca. Także Adam Galon liczy się w stawce, aktualnie jest piąty.

Klasa Senior 1 - W tej klasie wystartowało aż 5-u zawodników Moto Klubu Ostróda. Najlepiej z nich spisał się doświadczony Maciej Wilkaniec, który ukończył zawody jako 8-my. 12-ty był Rafał Farasiewicz, 20- ty W0jciech Mianecki, 25-ty Paweł Szałata i 27-my Karol Rydzio. Na 28 pozycji sklasyfikowany został Przemysław Koszela z Enduro Grunwald.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski najwyżej, na świetnym 4-tym miejscu z szansami awansu na podium jest Maciej Wilkaniec. Do trzeciego zawodnika traci 27 punktów, co da się jeszcze odrobić.

Klasa Senior 2 - Także tutaj piątka ostródzian wystartowała do wyścigów, z tego dwójka zakończyła zawody w pierwszej dziesiątce. Kacper Taraszkiewicz i Paweł Pomarnacki zajęli miejsca tuż obok siebie - odpowiednio 7-me i 8-me. 13-ty ukończył zawody Michał Kłodowski, 20-ty Krystian Licznerski, który w drugim wyścigu złapał gumę, zaś 21-y był Bartosz Burak. W klasyfikacji sezonu najwyżej, na 9-tym miejscu, sklasyfikowany jest Paweł Pomarnacki, jednak jego strata do podium jest już za duża, by marzyć o powalczeniu o pierwszą trójkę Pucharu Polski.

Klasa Master - Pierwszy wyścig to popis Michała Leśniewskiego z Moto Klubu, który nie ma sobie równych i mija metę na pierwszym miejscu. W drugim wyścigu potwierdził swoją klasę przyjeżdżając jako 3-ci, co wystarczyło do zwycięstwa w całych zawodach! W pierwszym wyścigu dobrze zaprezentował się też Tomasz Grzybicki, który był 8-my. Niestety z przyczyn osobistych nie mógł stanąć na starcie następnego dnia i spadł w klasyfikacji na 16-tą lokatę. Tuż za pierwszą dziesiątką, jako 11-ty zawody ukończył Rafał Kamiński, 13-ty był Adam Miranowski, a 21- Andrzej Leśniewski, który po upadku pierwszego dnia nie był w stanie kontynuować zawodów. W zawodach wystartował także Dariusz Jaworski z AMK Enduro Grunwald, który był 19-ty.

W generalce Pucharu Polski aż 3 zawodników Moto Klubu Ostróda znajduje się w pierwszej dziesiątce. Na pewnej 3-ciej pozycji znajduje się Michał Leśniewski, 8-my jest Tomasz Grzybicki, a 9-ty Rafał Kamiński.

Klasa Quad 2K Junior tym razem bez historii. Dwie wygrane Bartosza Śliwińskiego z Moto Klubu, co tylko umocniło zawodnika na prowadzeniu w Pucharze Polski. Po zawodach w Mrągowie można właściwie powiedzieć, że to cenne trofeum należy już do Bartosza!

Podobne stwierdzenie można wypowiedzieć przy okazji klasyfikacji drużynowej. Moto Klub Ostróda powiększył i tak olbrzymią już przewagę nad drugim w klasyfikacji Motopower Kleszczów i nic już chyba nie odbierze zawodnikom radości ze zdobycia Drużynowego Pucharu Polski w Cross Country.

Do zakończenia sezonu coraz bliżej, zostały jeszcze cztery wyścigi. Wierzymy, że motocrossowcy Moto Klubu Ostróda nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i powalczą o jeszcze więcej!

Za zdjęcia dziękujemy (jak zawsze zresztą :) ) Joannie Lisieckiej.