STRAŻACY P. CZUBAK I J. STEFANIAK Z KP PSP W OSTRÓDZIE ZATRZYMALI PIJANEGO KIEROWCĘ

Czwartkowa zmiana służby 23 czerwca w Ostródzie miała nieco odmienny, uroczysty charakter. W tym dniu ostródzki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Łukasz Jasiński wręczył dwóm funkcjonariuszom ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP listy pochwalne za wzorową postawę obywatelską. 13 czerwca asp. Piotr Czubak i ogn. Jarosław Stefaniak jechali rano jedną z ostródzkich ulic na służbę.

Przed nimi poruszał się samochód osobowy, którego sposób jazdy wzbudził niepokój strażaków. Postanowili, że w pierwszej możliwej chwili spróbują zatrzymać poprzedzający pojazd, który jechał od krawężnika do krawężnika. Po chwili im się to udało. Zablokowali swoimi pojazdami samochód i sprawdzili co się stało, że kierowca prowadził auto w tak niecodzienny sposób.

 

Stan kierowcy wskazywał, że mógł być pod wpływem alkoholu. Strażacy zabrali kierowcy kluczyki od samochodu i wezwali policję. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Wynik policyjnego badania był jednoznaczny. Kierowca był pod wpływem alkoholu.

Opracowanie/zdjęcia: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: ogn. Wiesław Oryl

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *