STRAŻACY OCHOTNICY Z ŁUKTY POMOGLI URATOWAĆ 5-LETNIEGO WOJTUSIA, A POTEM ODWIEDZILI GO W SZPITALU

W niedzielę 29 września strażacy z OSP Łukta zostali wezwani do wypadku w miejscowości Florczaki. Zgłoszenia dotyczyło potrącenia dziecka przez samochód.

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali potrącone dziecko, które znajdowało się pod samochodem. Dzięki ich szybkiej interwencji chłopczyk został uwolniony spod pojazdu i przekazany dla Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Na miejscu wypadku działały siły: OSP Łukta, OSP Florczaki, JRG Morąg, policja, Zespół Ratownictwa Medycznego,
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jednak strażacy – ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukcie czuli, że na tym ich misja nie skończyła się i odwiedzili chłopca, któremu pomogli, 5-letniego Wojtusia w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

– Czułem wewnętrzna potrzebę, by zobaczyć Wojtka. Bardzo przeżywałem ten wypadek, zwłaszcza że sam mam syna o rok starszego od Wojtusia, a syn leczy się w tym szpitalu kardiologicznie – mówi Pan Łukasz Kłosowski, który w piątek wraz z kolegą – Panem Łukaszem Langowskim podarował Wojtusiowi misia-strażaka, wóz strażacki i książeczkę o pracy strażaków.

Kiedy zdarzył się wypadek Wojtuś wypoczywał razem z mamą u rodziny. Jechał polną drogą rowerkiem. Kierowca busa nie zauważył go i… przejechał po nim!

– Dostaliśmy zgłoszenie, że poszkodowane jest dziecko – opowiada pan Łukasz Kłosowski. – Błyskawicznie pojawiliśmy się na miejscu. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Wojtuś leżał pod autem. Był przytomny, ale nie ruszał się. Nie miał czucia w nogach. Baliśmy się, że może mieć uszkodzony kręgosłup lub miednicę.

– Na szczęście okazało się, że skończyło się tylko na złamaniu obu ud. Jesteśmy z Kielc, mamy nadzieję, że za kilka dni będziemy mogli być przetransportowani na południe Polski – mówi z nadzieją mama chłopca. – Potem syn będzie miał siedem tygodni rehabilitacji, żeby zacząć chodzić. Miło nam, że spotykamy się z taką życzliwością ludzi. Cała grupa z przedszkola nagrała film z życzeniami dla Wojtusia. A teraz odwiedzili nas wspaniali strażacy.

Źródło: OSP Łukta,  Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *