STRAŻACY I DRUHOWIE Z OSTRÓDY ORAZ UCZNIOWIE ZE SZKOŁY NR 5 SPRZĄTALI DRWĘCĘ I JEJ OKOLICE

Światowy Dzień Wody, który obchodzony jest 22 marca jest świetną okazją, aby zatroszczyć się o akweny wodne w naszym najbliższym otoczeniu, a także zadbać o ich czystość. Tradycyjnie jak co roku, również tym razem strażacy z ostródzkiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie przyłączyli się do akcji porządkowania pobliskich akwenów i cieków wodnych.

 

Funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie we współpracy z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostródzie usuwali przedmioty i zanieczyszczenia, które znajdowały się m.in. w rzece Drwęcy oraz jeziorze Drwęckim. W tej szlachetnej inicjatywie udział wzięła również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Ostróda”, w skład której wchodzą funkcjonariusze PSP posiadający uprawniania nurków MSWiA.

Do akcji przyłączyła się młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5 w Ostródzie. Uczniowie klas VIA i VIB wraz z opiekunami, przy wydatnej pomocy strażaków z PSP w Ostródzie i druhów z OSP Ostróda, posprzątali dzisiaj teren przy Drwęcy na wysokości ostródzkiego zamku. Wolontariuszy odwiedził Burmistrz Ostródy Zbigniew Michalak dziękując za inicjatywę i postawę godną naśladowania.

Brawa dla wszystkich!

Źródło: Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie, Miasto Ostróda; zdjęcia: Miasto Ostróda, st. kpt. Damian Górski

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *