STRAŻACKI DZIEŃ DZIECKA W BRZYDOWIE

Aby tradycji stało się zadość i dzieci były szczęśliwe w sobotę, 1 czerwca na placu przy remizie OSP Brzydowo hucznie świętowano II Strażacki Dzień Dziecka.

Na przybyłych gości czekało moc atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, basen z rybkami, tor przeszkód z hydronetkami, malowanie twarzy,liczne nagrody i zadymiony namiot, w którym na ratunek czekał zagubiony miś!

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, który z zaciekawieniem obserwowali zarówno mali jak i duzi uczestnicy festynu.

Kiedy dzieci korzystały z uroków zjeżdżalni dorośli również nie mogli narzekać na nudę. Mecz kawalerowie – żonaci pomimo osiągniętego remisu wywołał sporo emocji, a kibice byli świadkami wielu interesujących akcji.

Kulminacją dnia okazał się Strażacki Twardziel dla dorosłych – silnych, sprawnych i odważnych. Swoich sił w tych zmaganiach spróbowało aż 16-tu śmiałków, którzy w pełnym słońcu i umundurowaniu pokonali tor przeszkód. Ostatecznie niepokonany okazał się Paweł Kaszuba, a na kolejnych miejscach uplasowali się Grzegorz Żeberek i Grzegorz Furtak.

Jako, że zabawa była przednia nie zabrakło również czegoś dla ciała – organizatorzy: OSP Brzydowo  i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich zadbali również o brzuchy uczestników. Serwowane były kiełbaski z grilla dla dorosłych, obiadek dla dzieci, ciasta i lody. Na zakończenie dnia dzieci miały okazję odbyć przejażdżkę nowym wozem strażackim… a że zainteresowanie było duże uruchomiono również starego „PEPSI Dziadka”.

Organizatorzy mają nadzieję, że był to udany dzień i dziękują wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprezy.

OSP Brzydowo

Foto:

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *