STRACIŁ PRAWO JAZDY, BO PRZEWOZIŁ O 5 OSÓB ZA DUŻO

Wczoraj 19 grudnia około godz. 15:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Ostródy na krajowej S7 w okolicach Czerwonej Karczmy zatrzymali kierującego samochodem VW Transporter. Podczas kontroli okazało się, że busem, który był przystosowany do przewozu 2 osób, jechało aż 7 osób.

Byli to pracownicy leśni, którzy po pracy wracali do domu. Z przodu w aucie siedziały 3 osoby, a z tyłu na tzw. pace, na specjalnie przygotowanej do tego ławeczce, pozostałe 4.

Wobec 47-latka, który kierował autem i odpowiadał za wszystkich pasażerów policjanci wyciągnęli konsekwencje prawne. Za to wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Pasażerowie natomiast w obecności mundurowych musieli wysiąść z kontrolowanego auta, ponieważ podróżowanie w takich warunkach jest zabronione. Dodatkowo w trakcie kontroli okazało się, że kontrolowany samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych

Taka sytuacja – przewożenie zbyt dużej liczby osób i do tego autem bez ważnych badań technicznych  – stwarza dla pasażerów poważne zagrożenie. W razie zdarzenia drogowego, jego skutki mogłyby być zarówno dla kierowcy, jak i przewożonych osób, tragiczne.

KPP Ostróda

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *