NOWY STERYLKOBUS W GMINIE DĄBRÓWNO

Stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt, działające na terenie Gminy Dąbrówno otrzymało nowy sterylkobus. To drugi taki sterylkobus działający na terenie Polski.

3 października 2020 r., przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrównie Stowarzyszenie Obrona Zwierząt z Jędrzejowa przekazało w użyczenie Stowarzyszeniu Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt nowy sterylkobus z wyposażeniem. Po gruntownym przeszkoleniu obdarowana organizacja od razu przystąpiła do działania.
4 października w Dąbrównie, przeprowadzona została pierwsza akcja kastracji mobilnych. Wykastrowano i wysterylizowano w sumie 43 zwierzęta z terenu Gminy Dąbrówno.
W akcję zaangażowano członków Stowarzyszenia Straż Ochrony Przyrody i Praw Zwierząt, członków Stowarzyszenia Obrona Zwierząt, lekarzy z Gabinetu Weterynaryjnego doktora Mariusza Kurasa, Wolontariuszy oraz pracowników Urzędu Gminy w Dąbrownie.
Bezdomność zwierząt jest ogromnym problemem, który dzięki akcjom kastracji i sterylizacji zwierząt można zminimalizować. Zachęcamy wszystkie Gminy do współpracy w ramach programu „nadjeżdża sterylkobus, mobilna sterylizacja psów i kotów”.
Źródło: Gmina Dąbrówno

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *