STARSZY ASPIRANT MAREK ZIELIŃSKI ZAKOŃCZYŁ SŁUŻBĘ W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Starszy aspirant Marek Zieliński 31 lipca po blisko 25 latach pracy i służby zakończył służbę w Państwowej Straży Pożarnej.

Z tej okazji w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Morągu odbyła się uroczysta zbiórka. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski wręczył decyzję o zwolnieniu ze służby i przekazał życzenia pomyślności na zasłużonej emeryturze. Marka Zielińskiego żegnali także Zastępca Komendanta Powiatowego  PSP, dowództwo JRG Morąg oraz koledzy z jednostki.

St. asp. Marek Zieliński pracę zawodową rozpoczął w cywilnych instytucjach. Następnie w 1998 roku podjął służbę w Państwowej Straży Pożarnej. Przez pierwsze 14 lat był funkcjonariuszem Komendy Miejskiej PSP w Gdańsku. Tam podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Pozwoliło to na sukcesywne awansowanie w stanowiskach służbowych. W roku 2012 na własną prośbę został przeniesiony do ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP. Służbę pełnił w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Morągu, na stanowisku: dowódca zastępu. Odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: kpt. Rafał Napiórkowski

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *