SPRZEDAWAŁ PRZEZ INTERNET TOWARY, KTÓRYCH NIE WYSYŁAŁ KUPUJĄCYM. ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Na temat działającego za pośrednictwem Internetu oszusta ostródzcy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą dowiedzieli się pod koniec ubiegłego roku. Zawiadomienie złożył bank, w którym oszust założył rachunek bankowy i gromadził na nim pieniądze pochodzące z przestępstw.

Ze zgromadzonej dokumentacji bankowej wynikało, że właściciel konta może przebywać na terenie Ostródy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się i w piątek rano (18.01.2019) zatrzymali 30-letniego oszusta. Mężczyzna poszukiwany był również do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzieże oraz przez kilkanaście prokuratur z terenu całego kraju do ustalenia miejsca pobytu.

Zatrzymany mieszkaniec Działdowa oferował na serwisach internetowych do sprzedaży różne towary, najczęściej telefony komórkowe i akcesoria komputerowe, jednak nigdy nie wysyłał ich do kupujących, bądź wysyłał im bezwartościowe przedmioty. W trakcie przeszukania mężczyzny i mieszkania, w którym przebywał policjanci zabezpieczyli m.in. telefony komórkowe, karty sim, komputery, karty bankomatowe, pendrive, notes z odręcznie pisanymi notatkami i dokumentację bankową oraz pieniądze.

W piątek jeszcze przed transportem do zakładu karnego 30-latek usłyszał pierwsze zarzuty, do których się przyznał. Wszystko wskazuje na to, że 30-latek z dokonywanych przestępstw zrobił sobie stałe źródło dochodu. Teraz policjanci będą dalej pracowali nad sprawą aby ustalić wszystkich pokrzywdzonych i rozliczyć oszusta za wszystkie jego przestępstwa.

KPP Ostróda

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *