VIII Mistrzostwa Klas Mundurowych i Szkół Podstawowych w ZSZ im. S. Petöfi

„SPRAWNY JAK ŻOŁNIERZ” 2023 – MISTRZOSTWA KLAS MUNDUROWYCH I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ZSZ IM. S. PETÖFI W OSTRÓDZIE

16 listopada 2023 r. z okazji 11 Listopada w ZSZ im. S. Petöfi odbyły się VIII Mistrzostwa Klas Mundurowych i Szkół Podstawowych.

Dyrektor Henryk Rybacki przywitał wszystkich uczestników turnieju, życząc sukcesów i rywalizacji fair play.

W potyczkach sprawnościowych uczestniczyły wszystkie szkoły podstawowe oraz klasy mundurowe z ZSZ im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Swoje umiejętności sprawnościowe uczestnicy mogli pokazać w następujących konkurencjach: policyjny tor przeszkód, rzut granatem, bieg na 1000 m. oraz w na torze przeszkód z opon i w strzelaniu do tarczy dla szkół podstawowych i strzelanie sytuacyjne klasy mundurowe. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoła średnia.Po rywalizacji i podliczeniu punktów wyłoniono zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła SP 5, II miejsce SP 1 i III miejsce SP 6. Wśród klas mundurowych I miejsce III LW, II miejsce II TS i III miejsce I LW.

Wyłoniono również Mistrzów w poszczególnych konkurencjach i kategoriach.

 

Mistrzynią na torze policyjnym została Wiktoria Skrzypczyńska SP 2, a na torze z opon i strzelaniu Antonina Tomczak SP 1. Mistrzami szkół podstawowych zostali: tor policyjny Gabriel Szybie SP 1, rzut granatem Anton Scherbak SP 3, bieg na 1000 m. Piotr Urbańczyk SP 5 i tor z opon i strzelanie do tarczy Nataniel Zadnowicz SP 5. Mistrzami szkoły średniej zostali: policyjny tor Emilia Kosek I TSŻ i Kacper Kruszewski III LW, w rzucie granatem Julia Kurek I TSŻ i Maksymilian Stańczyk IV LP, bieg na 1000 m. Filip Kuźbik IITS, tor z opon i strzelanie sytuacyjne Vanessa Odziemczyk I TSŻ i Adam Brdak III LW. Wygrane szkoły podstawowe i klasy mundurowe z pierwsze trzy miejsca otrzymały puchary i dyplomy, a mistrzowie w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, które wręczali pan dyrektor Henryk Rybacki i pani dyrektor Wioletta Gutfrańska. Puchary i medale ufundowała Rada Rodziców ZSZ im S.Petöfi.

Po sportowych zmaganiach uczestnicy udali się na wojskową grochówkę.

 

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali: Małgorzata Kwacz, Aneta Cieśniewska, Magdalena Michlewicz, Jarosław Mańka, Andrzej Szpila, Paweł Kaźmierczak, Ryszard Kwacz, Piotr Juraś. Obsługę medyczną sprawowali przeszkoleni i podopieczni PCK : Alicja Och, Laura Trojan, Tomasz Jusis. Całej imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda i przyjazna atmosfera.

Gratulacje dla wszystkich uczestników i do zobaczenia za rok !

Tekst: Małgorzata Kwacz

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *