SPRAWNI JAK POLICJANCI W EKONOMIKU – MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY KLAS MUNDUROWYCH

24 października 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie odbyła się IV edycja międzyszkolnych drużynowych zawodów klas mundurowych „Sprawni jak Policjanci”.

W tegorocznym konkursie uczestniczyło najwięcej drużyn z dotychczasowych edycji. W rywalizacji wzięło udział 7 szkół tj. z Elbląga, Lidzbarka Warmińskiego, Pasłęka, Morąga, Węgorzewa oraz 2 szkoły z Ostródy (w tym gościnnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1) – łącznie 84 zawodników.

Zawody składały się z trzech drużynowych konkurencji sprawnościowych. Pierwsza konkurencja polegała na pokonaniu specjalistycznego toru przeszkód, druga na udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, natomiast trzecią konkurencją było strzelanie statyczne. Pierwsza i trzecia konkurencja prowadzona była przez policyjnych instruktorów z wyszkolenia strzeleckiego oraz taktyk i technik interwencji ostródzkiej komendy Policji.

Celem zawodów jest propagowanie zawodu policjanta wśród, przede wszystkim, uczniów klas mundurowych a także doskonalenie ich umiejętności i sprawności fizycznych oraz roli i zadań Policji jako służby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo. Patronat honorowy nad zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie oraz Starosta Ostródzki, który dodatkowo ufundował puchary dla zwycięskich zespołów oraz wsparł finansowo organizację konkursu. Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów pod względem medycznym czuwali ratownicy Oddziału Terenowego PCK w Ostródzie.

Najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim, którzy wyprzedzili uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu oraz z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Tekst: Jarosław Mańka i Anna Karczewska, Foto: mł. asp. Anna Karczewska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *