SPRAWA ŻOŁNIERZY CHODZĄCYCH PO DOMACH CIĄG DALSZY – JEST WYJAŚNIENIE?

Wczoraj, we wtorek 6 grudnia służby i urzędy w Powiecie Ostródzkim zostały zaalarmowane przez zaniepokojonych wizytami żołnierzy na posesjach prywatnych: w domach, mieszkaniach czy budynkach gospodarczych mieszkańców powiatu.

 

Także policja została powiadomiona o niespodziewanych wizytach żołnierzy na posesjach prywatnych: w domach, mieszkaniach czy budynkach gospodarczych w powiecie ostródzkim m. in. w Gminie Ostróda. Poinformowaliśmy was o całej tej sytuacji po jej potwierdzeniu w trzech różnych źródłach. Przekazaliśmy także prośbę o przekazanie jej dalej i ostrzeżenie innych osób.

Jak pisaliśmy sytuacja miała być wyjaśniania przez odpowiednie służby, urzędy m. in. policję.

Dziś Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostródzie przekazało nam informację, że:

Bardzo dziękujemy za czujność społeczności lokalnej, która została zachowana na bardzo wysokim poziomie. Jak się okazało osoby, które odwiedzały mieszkańców powiatu ostródzkiego m. in. Gminy Ostródy były przedstawicielami wojska z jednej z jednostek Warmii i Mazur. Dalsze postępowanie w sprawie jest na etapie wyjaśniania.

Warto dodać, że żołnierze odwiedzający mieszkańców nie byli żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wszystko wskazuje na to, że wystąpiły problemy w komunikacji.

Pamiętajcie jednak pozostańcie czujni i w razie podobnych sytuacji jeśli nie jesteście pewni, że wszystko jest w porządku informujcie służby o podobnych zdarzeniach. Zawsze macie prawo o poproszenie o wylegitymowanie się osób podających się za żołnierzy czy inne służby. Możecie także wezwać patrol policji, aby funkcjonariusze wylegitymowali takie osoby. Korzystajcie z tych praw.

 

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *