SPOTKANIE Z POLICJANTAMI I PSAMI TROPIĄCYMI W PRZEDSZKOLU NR 4 W OSTRÓDZIE

W dniu 24 maja Przedszkole nr 4 w Ostródzie odwiedzili specjalni goście, „Rambo” oraz „Tasman”, policyjne psy interwencyjno – tropiące. Ich przewodnikami i opiekunami są sierż. sztab. Kamil Domżalski oraz mł. asp. Piotr Anuszewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Tego dnia dzieci z wszystkich grup przedszkolnych zgromadziły się na przedszkolnym placu zabaw, aby powitać gości. „Rambo” oraz „Tasman” pod kierownictwem swoich opiekunów zaprezentowali swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak pies reaguje na komendy policjanta. Następnie odbyła się pogadanka policjantów na temat zagrożeń mogących wynikać z kontaktów z zwierzętami oraz na temat bezpieczeństwa. W pogadance zwrócili oni szczególną uwagę na zachowanie podczas spotkania z nieznanymi psami.
Policjanci zaprezentowali bezpieczną pozycję „Żółwia”, którą należy przyjąć w przypadku ataku ze strony psa. Spotkanie dla dzieci było bardzo atrakcyjne, gdyż miały okazję zobaczyć nieco innego pracownika policji – psa. Mamy nadzieję że dzieci na długo będą pamiętały tą nietypową wizytę.
Wysłano
Anna Maciejewska

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *