MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU I GALA TEATRALNA Z MAGDALENĄ SMALARĄ W OSTRÓDZIE

W środę 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Sali Reprezentacyjnej w ostródzkim zamku odbyła się Gala Teatralna, której gościem specjalnym była znana i lubiana aktorka teatralna i telewizyjna Magdalena Smalara.

Gala rozpoczęła się od wręczenia nagród laureatom Zamkowego Spotkania Teatralnego „O Puchar Melpomeny”. W tym roku Puchar Melpomeny powędrował do Grupy Teatralnej działającej przy Gminnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Samborowie oraz do Teatru Szkolnego T.A.W. Szkół Salezjańskich w Ostródzie.

Następnie Anna Zapaśnik Baron z Centrum Kultury w Ostródzie przeprowadziła ciekawą rozmowę z Magdaleną Smalarą.

Aktorka znana jest ostródzkiej publiczności także z tego, że przez 5 lat prowadziła Koncerty Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Agnieszki Osieckiej w ostródzkim amfiteatrze. Obecnie można ją zobaczyć na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie, a niedawno zagrała w głośnym filmie Wojciecha Smarzowskiego „Kler”. Podczas spotkania w Ostródzie dała się poznać jako otwarta, rozgadana i szczera osoba z dużym poczuciem humoru i dystansu do samej siebie. Opowiadała nie tylko o swojej karierze aktorskiej, perypetiach podczas prób dostania się do kolejnych szkół teatralnych czy urokach i ciemnych stronach zawodu aktorki, ale także dzieliła się opowieściami o znanych i lubianych artystach. Można było więc wysłuchać anegdot m.in. z życia Ireny Kwiatkowskiej, Niny Andrycz czy Mai Komorowskiej.

Jak sama powiedziała wedle wspomnień jej mamy zawód aktorki wybrała już w wieku 7 lat, a kocha w nim ciągłe zmiany i nowe wyzwania. Jest on dla niej misją przynoszenia poezji ludziom. Dlatego tak bardzo lubi wykonywać piosenki m.in. Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego, Wojciecha Młynarskiego czy innych polskich klasyków piosenki aktorskiej i poetyckiej.

Rozmowa z Magdą Smalarą urozmaicana była jej występami wokalnymi. Aktorkami pięknie zaśpiewała m.in. sentymentalne „Truskawki w Milanówku” Wojciecha Młynarskiego i satyryczną „Jagienkę i orzechy” Andrzeja Waligórskiego. Na fortepianie akompaniowała jej Agnieszka Szczepaniak.

Nie obyło się także bez wspomnień o Ostródzie, Koncertach Piosenki Agnieszki Osieckiej w amfiteatrze oraz o… barze Maciek. Artystka z wielkim sentymentem wspominała nieistniejący ostródzki bar „Maciek” i słynne podawane w nim flaki oraz czerwony barszcz. Rozmowę z aktorką zakończyły pytania publiczności, które szczególnie chętnie zadawała młodzież.

Na koniec można było dostać autograf aktorki oraz zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie. Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące.

Zapraszamy do wysłuchania jednego z utworów w wykonaniu Magdaleny Smalary i obejrzenia naszej fotogalerii z gali.

 

 

Post Author: Marzena Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *