Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

ŚLUBOWALI „SŁUŻYĆ WIERNIE NARODOWI”. TRAFIĄ TAKŻE DO KPP OSTRÓDA

Kolejna grupa zasiliła szeregi warmińsko-mazurskiej Policji. Służyć wiernie Narodowi ślubowało 47 funkcjonariuszy. Przed nimi kilkumiesięczne szkolenie, po którym wrócą do jednostek i rozpoczną swoją przygodę w policyjnym mundurze, by w jej trakcie pomagać i chronić mieszkańców i odwiedzających Warmię i Mazury.

W środę 30 sierpnia w uroczystej atmosferze, przed swoimi bliskimi i nowymi przełożonymi 47 osób (13 kobiet i 34 mężczyzn) wypowiedziało słowa policyjnej przysięgi. 

W tej uroczystej chwili w obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie nowym policjantom towarzyszyli bliscy i nowi przełożeni z insp. Janem Markowskim Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie na czele oraz komendanci jednostek miejskich i powiatowych z garnizonu oraz dowództwo OPP w Olsztynie.

Po ślubowaniu, nowych policjantów czeka półroczne szkolenie podczas kursu w szkole Policji oraz kilkumiesięczna adaptacja do służby, po której wrócą do swoich macierzystych jednostek. Większość nowych policjantów służbę rozpocznie w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie (13). Pozostali zasilą komendy miejskie i powiatowe w Olsztynie, Elblągu, Szczytnie, Bartoszycach, Braniewie, Giżycku, Iławie, Kętrzynie, Mrągowie, Nidzicy, Olecku, Ostródzie, Piszu i Węgorzewie.

Czterech nowych policjantów zasili również szeregi Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. W tym uroczystym dla nich dniu nie zabrakło obecności władz ostródzkiej jednostki. Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie podinsp. Krzysztof Bilicki osobiście pogratulował policjantom, życząc sukcesów i pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

To czwarte w 2023 roku przyjęcie i ślubowanie nowych funkcjonariuszy w garnizonie warmińsko-mazurskim. Aktualnie służbę w Policji na Warmii i Mazurach pełni 3451 funkcjonariuszy. W całym kraju stan zatrudnienia w Policji przekroczył na początku 2023 roku historyczną liczbę 101 000 policjantów. Dzięki decyzji podjętej w Komendzie Głównej Policji, również liczba dostępnych miejsc do służby w Policji na Warmii i Mazurach została zwiększona. 

Proces rekrutacji do Policji trwa nieprzerwanie. Kolejne przyjęcia do służby w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2023 roku zaplanowano:

  • 27 października
  • 28 grudnia
PWM

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *