SAMBOROWO: SIŁACZE WYCISKALI SZTANGĘ LEŻĄC. WALCZYLI O PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA

27 sierpnia na hali sportowej w Samborowie aż 75 zawodników wystąpiło w IV Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju, w tym medaliści Mistrzostw Europy czy Pucharu Świata.

Zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach wagowych: 75 kg, 83 kg, 93 kg, 105 kg, 115 kg, 125 kg i +125 kg. Siłacze podczas zawodów pokazali wyjątkową moc dźwigając ogromne ciężary.

W tym roku największy ciężar, który udało się wycisnąć to aż 235 kg! Tego osiągnięcia dokonał Rafał Śrutkowski z Węgorzewa.

 

Tradycyjnie jak co roku organizatorzy postanowili wyróżnić najstarszego zawodnika mistrzostw, a był nim Kazimierz Tamiłowski (74 lata), który mimo upływających lat pozostaje we wspaniałej formie. W niedzielnych zawodach Panu Kazimierzowi udało się wycisnąć 130 kg! Najmłodszym zawodnikiem został Wiktor Kasprowicz z Gierzwałdu.

 

Ponadto podczas imprezy odbyła się dodatkowa konkurencja – wyciskanie odważników 2×17,5 kg siedząc. Zawodnicy rywalizowali w dwóch przedziałach wagowych: do 75 kg i +75 kg.

W niższej kategorii zwyciężył Kamil Szaramowicz, zaś w wyższej swoją dominację potwierdził Najsilnieszy Sołtys w Polsce – Artur Wiśniewski, który wykonał 130 uniesień!

 

Po zakończonej rywalizacji odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczył Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Waldemar Nol, polska ikona kulturystyki oraz Artur Wiśniewski, współorganizator mistrzostw.

 

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za liczny udział, zawodypo raz kolejny możemy uznać za bardzo udane. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłym roku w jeszcze liczniejszym gronie. Dziękujemy również wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomagały w organizacji przedsięwzięcia.

Wyniki zawodów

Źródło: Gmina Ostróda, foto: red

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *