SALON SPORTU ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z SYLWESTREM CZERESZEWSKIM W OSTRÓDZIE

13 sierpnia o godzinie 17:00 na dziedzińcu zamku w Ostródzie czeka nas kolejne spotkanie z cyklu „Salon Sportu”, które będzie organizowane w ramach realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostródzie projektu „W świetle jupiterów – wielki sport w małej bibliotece”, dotowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.
Tym razem gościem będzie znakomity piłkarz, żywa legenda Stomilu Olsztyn, Legii Warszawa i reprezentacji Polski – Sylwester Czereszewski. To zawodnik, który pierwsze kroki stawiał w Koronie Klewki, aby następnie reprezentować barwy Stomilu Olsztyn na poziomie ekstraklasy. W barwach Legii Warszawa zdobył koronę króla strzelców, a także Mistrzostwo i Puchar Polski. W Polsce grał również w Lechu Poznań, Górniku Łęczna czy Odrze Wodzisław Śląski. Dwukrotnie wyjeżdżał zagranicę – do Chin i na Cypr. Dla reprezentacji Polski zdobył 4 gole w 23 występach. Po zakończeniu kariery prowadził własną szkółkę piłkarską, był asystentem trenera w Stomilu Olsztyn. Obecnie jest dyrektorem sportowym tego klubu.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Obowiązują specjalne ograniczenia sanitarne (obok ogólnopolskich, także specjalne wytyczne sportowe). Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą maseczkę, a przy wejściu zostaniemy poproszeni o podpisanie oświadczenia uczestnika.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2824279154471402/

Organizatorzy podczas spotkania z Wojciechem Krztoniem i Zbigniewem Czaplą (którego fragmenty są publikowane na kanale Youtube Salon Sportu) ogłosili także gości na 27 sierpnia. Będą nimi Marcin Prorok i Daniel Żółtak.

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *