RUSZA BUDOWA NOWEGO CENTRUM HANDLOWEGO PRZY UL. GRUNWALDZKIEJ I SKŁADOWEJ

Wraca temat budowy nowego centrum handlowego w Ostródzie, które ma powstać u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Składowej. Jak informuje Miasto Ostróda jeszcze w styczniu powinny rozpocząć się prace nad tą inwestycją czyli Portem A-Centrum.

Do października bieżącego roku planowane jest ukończenie prac, a w listopadzie br. otwarcie obiektu. W ramach prac powstaną 4 odrębne budynki każdy z własnym parkingiem o łącznej pojemności 250 miejsc postojowych. Inwestycja będzie połączona z ulicą Grunwaldzką dwoma zjazdami komunikacyjnymi a kolejne dwa zjazdy zostaną zrealizowane w ciągu ul. Składowej.
Łącznie powstanie 15 jednostek dla usług biznesowych, które będą obsługiwały różnorodne usługi, w tym usługi komercyjne. Inwestycja spowoduje rozwój długo zaniedbanego obszaru, w tym całkowitą przebudowę ulicy Składowej, która będzie w 100% finansowana ze środków inwestora. Ponadto w ramach przebudowy układu drogowego ul. Składowej powstaną m.in. chodniki i zatoki autobusowe. Mieszkańcy Ostródy i okolic zyskają nowoczesne miejsce z komplementarną ofertą usługową do codziennych zakupów. Warto również podkreślić, że w Portu A-Centrum zatrudnienie znajdzie co najmniej 120 osób.
Port A-Centrum w Ostródzie ma być nowoczesnym centrum handlowym o powierzchni najmu wynoszącej około 10 000 metrów kwadratowych, na której otwartych zostanie kilkanaście sklepów i punktów usługowych.
Źródło: Miasto Ostróda, tekst red./Miasto Ostróda

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *