ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS „OBRZĘDOWOŚĆ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH” W GCK-B W SAMBOROWIE

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie ogłosiło wyniki tradycyjnego konkursu rękodzieła „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych”.

Komisja konkursowa przyznając poszczególne miejsca brała pod uwagę: oryginalność ozdób, różnorodność użytych materiałów, pomysłowość, estetykę wykonania. Komisja była pod ogromnym wrażeniem, ilości i jakości prac, które wpłynęły na konkurs. Wszystkie są piękne i niepowtarzalne. Gratulujemy kreatywności i talentów rękodzielniczych.
podziękowania dla wszystkich za wzięcie udziału w konkursie. Dzięki Waszym pracom w sali GCK-B Samborowo jest pięknie i świątecznie. Zapraszamy już od dziś do oglądania wystawy, która potrwa do 16 kwietnia 2021r.
Zwycięzcami tegorocznego konkursu „Obrzędowość Świąt Wielkanocnych” zostali:

KATEGORIA KARTKI ŚWIĄTECZNE

I miejsce Daniel Rogoziński kl. „0” Szkoła Podstawowa w Durągu
I miejsce Joanna Maciejewska Koło Gospodyń Wiejskich „LUBA” Lubajny
II miejsce Mikołaj Rogoziński 3 lata Przedszkole w Brzydowie
II miejsce Hanna Najdowska Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
III miejsce Grażyna Wiczkowska Pietrzwałd
III miejsce Jakub Kosek kl.II Szkoła Podstawowa w Zwierzewie
III miejsce Tosia Kosek kl.I Szkoła Podstawowa w Zwierzewie

WYRÓŻNIENIA:

1.Agnieszka Pokorska 7lat Zespół Szkół w Samborowie
2.Blanka Wiśniewska 5lat z bratem Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
3.Krzysztof Bostek 3lata Stare Jabłonki
4.Milena Nyga kl.I Szkoła Podstawowa w Zwierzewie
5.Dominika Obrębska 13lat Szkoła Podstawowa w Szyldaku
6.Gabriela Winiarek kl.0 Szkoła Podstawowa w Durągu
7.Hubert Rogoziński 7lat Szkoła Podstawowa w Durągu
8.Magda Ucińska kl. IV Zespół Szkół w Samborowie
9.Błażej Wyralski Przedszkole w Pietrzwałdzie
10.Tomasz Kacprzyk 6lat Szkoła Podstawowa w Idzbarku
11.Antonina Laskowska kl.I Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
12.Marta Cichocka kl. VI Zespół Szkół w Samborowie
13.Joanna Pokorska 12 lat Zespół Szkół w Samborowie
14.Adrian Przybyłowski 7lat Zespół Szkół w Samborowie
15.Antoni Jabłonowski kl. IV Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
16.Amelia Skiba kl.0 Szkoła Podstawowa w Zwierzewie
17.Filip Perczyński Przedszkole w Pietrzwałdzie

KATEGORIA PALMY WIELKANOCNE

I miejsce Zofia Faltynowska kl. II Szkoła Podstawowa w Szyldaku
II miejsce Blanka Kamińska kl. II Szkoła Podstawowa w Szyldaku
III miejsce Władysław Piórkowski Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
III miejsce Wiktoria Pińska 13lat Szyldak

WYRÓŻNIENIA:

1.Michał Grzeszczak kl. VI Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
2.Szymon Marszelewski kl.VI Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie

KATEGORIA ZAJĄCE WIELKANOCNE

I miejsce Elżbieta Sójka Pietrzwałd
I miejsce Kasia Szymanek kl. VII Szkoła Podstawowa w Szyldaku
II miejsce Anna Abramska Pietrzwałd
II miejsce Maria Biesalska z mamą kl.I Szkoła Podstawowa w Zwierzewie
III miejsce Karolina Przybyłowska Samborowo
III miejsce Michał i Maciej Siemianowscy Szkoła Podstawowa w Brzydowie

WYRÓŻNIENIA:

1.Koło Gospodyń Wiejskich w Durągu
2.Marcel Kopowicz z mamą Przedszkole w Pietrzwałdzie
3.Antek Czerw kl. „O” Szkoła Podstawowa w Zwierzewie
4.Antonina Laskowska kl.I Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
5.Elwira Szydełko Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
6.Julia Czarnecka kl. VI Zespół Szkół w Samborowie
7.Izabela Ryśko Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
8.Kaja Jaworska kl. VI Zespół Szkół w Samborowie
9.Tadeusz Heronimek Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
10.Bartosz Laskowski kl.V Zespół Szkolno Przedszkolny w Pietrzwałdzie

KATEGORIA KOSZYKI ŚWIĄTECZNE

I miejsce Antoś Brodziński 7lat Szkoła Podstawowa w Brzydowie
I miejsce Teresa Orlicz Samborowo
I miejsce Elżbieta Tomczyk Tyrowo
II miejsce Władysława Presgot-Ryniejska Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
II miejsce Malwina Jasińska kl. 0 Szkoła Podstawowa w Durągu
III miejsce Regina Zdunek Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
III miejsce Zofia Freigin 7lat z mamą Szyldak

WYRÓŻNIENIA:

1.Izabela Nyga kl.0 Szkoła Podstawowa w Zwierzewie
2.Milena Nyga kl.I Szkoła Podstawowa w Zwierzewie
3.Kacper Piontkowski 6 lat Zespół Szkół w Samborowie
4.Oliwia Twarda kl.VII Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
5.Krystyna Kalwarczyk Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
6.Paulina Krawczyk 8lat Szkoła Podstawowa w Idzbarku
7.Lenka Kwiatkowska 6lat Stare Jabłonki

KATEGORIA JAJKA WIELKANOCNE

I miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Napromie
I miejsce Zofia Banacka kl.II Szkoła Podstawowa w Ostródzie
II miejsce Aleksandra Wojtun kl. IV Zespół Szkół w Samborowie
II miejsce Katarzyna Borkowska Zwierzewo
III miejsce Zuzanna Śmigielska z siostrą Pietrzwałd
III miejsce Teresa Ruczyńska Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie

WYRÓŻNIENIA:

1.Hanna Blajda lat 5 Przedszkole w Samborowie
2.Jakub Rydel kl.V Szkoła Podstawowa w Durągu
3.Małgorzata Dymczyk Koło Gospodyń Wiejskich w Brzydowie
4.Karol Grzegorczyk kl.0 Szkoła Podstawowa w Idzbarku
5.Weronika Czamajło 11lat Idzbark
6.Leon Polinowski kl.I Szkoła Podstawowa w Szyldaku
7.Maja Demusz kl.IV Szkoła Podstawowa w Idzbarku
8.Dżesika Marcinek Stawiarska kl. VI Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
9.Patrcja Gutferska kl.VI Szkoła Podstawowa w Durągu

KATEGORIA STROIKI WIELKANOCNE

I miejsce Ewelina Truszkowska Zwierzewo
I miejsce Milena Kaczyńska 13lat z tatą Smykowo
II miejsce Franciszek Freigin kl.V Szkoła Podstawowa w Szyldaku
II miejsce Ewa Kobylska Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie
III miejsce Tomasz Kwiatkowski kl.II Zespół Szkół w Samborowie
III miejsce Joanna Ptaszyńska Brzydowo
III miejsce Regina Szymańska Środowiskowy Dom Samopomocy w Wygodzie

WYRÓŻNIENIA:

1.Kacper Wrocławski kl.VI Zespół Szkół w Samborowie
2.Zuanna Husar kl.V Szkoła Podstawowa w Brzydowie
3.Zuzanna Blajda Turznica
4.Amelia Obrębska 10lat Szkoła Podstawowa w Szyldaku
5.Agata Wilbrandt kl.VI Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
6.Oliwia Wrocławska kl.I Zespół Szkół w Samborowie
7.Wiktoria Pińska 13lat Szyldak
8.Dorota Mattes Świetlica Wiejska w Durągu
9.Franciszek Wiszniewski kl. IV Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
10.Kunegunda Kowalska Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
11.Marta Banasik Samborowo
12.Karolina Grochalska Koło Gospodyń Wiejskich w Brzydowie
13.Maria Czerwińska kl. IV Szkoła Podstawowa w Idzbarku
14.Anna Husar Świetlica Wiejska w Brzydowie
15.Oliwia Twarda kl.VII Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
16.Adam Twardy kl.IV Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie
17.Filip Wiśniewski kl.III z bratem Tymonem 4l i mamą Szkoła Podstawowa w Durągu
18.Antoś Jabłonowski Pietrzwałd
19.Monika Waśniewska Koło Gospodyń Wiejskich LUBA
20.Dawid Jaros 12lat Smykówko
21.Jakub Kaczyński 6lat Stare Jabłonki
22.Julia Kwiatkowska 5lat Przedszkole w Samborowie
23.Paulina Brzozowska kl.IV Szkoła Podstawowa w Szyldaku
24.Tomasz Kołątaj Środowiskowy Dom Samopomocy Bratek w Ostródzie
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby zaproszone są od 9 kwietnia po odbiór nagród i swoich prac. (poniedziałek, środa godz.8.00-16.00, wtorek, czwartek, piątek godz.8.00-19.00)
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Źródło: GCK-B w Samborowie

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *