Zamknij

"RODZINA 500+". TRWA NABÓR WNIOSKÓW ONLINE, 1 KWIETNIA RUSZA DROGĄ TRADYCYJNĄ

07:28, 18.03.2021 redakcja
Skomentuj

Od 1 lutego br. rodzice i opiekunowie złożyli już blisko 2,7 mln wniosków online na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500+".

- Elektroniczna droga składania wniosków jest prosta i bezpieczna. 1 kwietnia rusza natomiast nabór wniosków drogą tradycyjną - przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Nabór wniosków online na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500+" rozpoczął się 1 lutego br. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już blisko 2,7 mln wniosków.

- Największą popularnością cieszy się tu bankowość elektroniczna. Za jej pośrednictwem złożono ok. 2,38 mln wniosków. Za pośrednictwem portalu Empatia złożono 194,2 tys. wniosków, a przez portal ZUS - 126,6 tys. wniosków - wylicza minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - W tym czasie przyznano już blisko 2,15 mln świadczeń wychowawczych - dodaje.

Nowy okres świadczeniowy - co to oznacza?

Wraz z rokiem 2021 nastała ważna zmiana związana z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia "500+" ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Wnioski o świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego br. drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

- Elektroniczna droga składania wniosków jest prosta i bezpieczna. 1 kwietnia rusza natomiast nabór wniosków drogą tradycyjną, czyli za pośrednictwem poczty lub podczas osobistej wizyty w urzędzie - przypomina minister Marlena Maląg.

Uwaga, ważne terminy!

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

(redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%