REGION: W CIĄGU 5 DNI W LESIE ZNALEZIONO PONAD 2300 POCISKÓW Z II WOJNY ŚWIATOWEJ!

To kolejne znalezisko przedmiotów z czasów II Wojny Światowej. Tym razem większa ilość powojennych pocisków została znaleziona na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Fuleda gm. Giżycko.

W miniony piątek 10 listopada spacerowicz powiadomił policjantów o znalezieniu pocisku na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Fuleda w Gminie Giżycko. W toku przeprowadzonego rozpoznania minersko-pirotechnicznego policjanci potwierdzili, że to pocisk artyleryjski, o fakcie powiadomili patrol saperski.W toku wykonywanych czynności saperzy sprawdzając teren ujawnili jeszcze 200 pocisków. Przez kolejne dni policjanci za dnia i nocy zabezpieczali miejsce znaleziska, a saperzy podejmowali i zabezpieczali amunicję i w trakcie sprawdzania terenu ujawniali kolejne. W ciągi pięciu dni sprawdzając teren metr po metrze saperzy podjęli ponad 2300 pocisków artyleryjskich, które zostały zabezpieczone, a następnie zostaną zniszczone na poligonie. To szósty dzień działań policjantów i saperów. Policjanci przez całą dobę zabezpieczają teren, a saperzy podejmują kolejne niewybuch i sprawdzają przyległy teren.

Mundurowi ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić! Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego przedmiotu może zakończyć się tragedią. O każdym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję!

Przypominamy, że w 2021 roku na terenie Rynu podczas prac ziemnych pracownicy ujawnili kilka niewybuchów, w toku sprawdzenia terenu saperzy łącznie zabezpieczyli 117 pocisków artyleryjskich, 7 min przeciwpancernych, 5 zapalników, 5 pocisków do granatnika, a także 120 łusek od pocisku artyleryjskiego.

(ich/rj), KPP Giżycko

 

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *