REGION: PIJANY KIEROWCA CITROENA POTRĄCIŁ 19-LATKĘ. KOBIETA ZGINĘŁA NA MIEJSCU

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku w miejscowości Borki Wielkie, w którym zginęła 19-letnia piesza. Okazało się, że kierowca osobowego citroena był nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W środę 15 listopada wieczorem oficer dyżurny Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości  Borki Wielkie.Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 38-letni kierujący citroenem z nieznanych na ten moment przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i potrącił 19-latkę idącą przy lewej krawędzi jezdni.

Do zdarzenia doszło w obszarze zabudowanym w miejscu oświetlonym, a piesza miała poruszać się prawidłową stroną drogi. Niestety pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, kobieta zmarła.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca był nietrzeźwy. W jego organizmie krążyło ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zgodnie z kodeksem karnym za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu grozi kara nie niższa niż 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/kh), KMP Olsztyn

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *