REGION: PIJANI RODZICE WIEŹLI SAMOCHODEM DWOJE MAŁYCH DZIECI

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się rodzice dwojga dzieci, którzy będąc pod wpływem alkoholu przewozili swoje pociechy. 

21 maja po godzinie 17.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczną informację z której wynikało, że na trasie Baranowo-Wielbark porusza się toyota, której kierowca najprawdopodobniej jest pijany oraz, że w pojeździe znajdują się małe dzieci. Na miejsce od razu skierowany został patrol policji, który w Wielbarku na ul. Chodkiewicza zatrzymał opisany pojazd. Siedzący za kierownicą 47-latek mieszkaniec gminy Wielbark był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W pojeździe przewożone były dzieci w wieku 6 oraz 2 lat oraz ich matka, która  podobnie jak kierowca znajdowała się w stanie nietrzeźwości.

Decyzją sądu w Szczytnie dzieci zostały oddane pod opiekę rodzinny zastępczej.

Ja jazdę pod wpływem alkoholu grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł.

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

W tym przypadku skrajna nieodpowiedzialność rodziców mogła doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Źródło:Policja Warmińsko-Mazurska, aw/kw

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *