REGION: KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZEPSUTYCH JAJ PORZUCONYCH W LESIE

Kilkanaście tysięcy zepsutych kurzych jaj wyrzucił nieznany na razie sprawca w lesie na terenie Nadleśnictwa Kudypy. Straż Leśna intensywnie pracuje, aby „jajcarz” nie pozostał bezkarny.

Były już sterty starych opon samochodowych, kanapa, telewizor, czy stare ubrania – pomysłowość osób, które mylą las z wysypiskiem śmieci nie ma granic. Wszystko to jednak nic w porównaniu ze znaleziskiem, jakie odkrył kilkanaście dni temu leśniczy Leśnictwa Bobry w warmińskim Nadleśnictwie Kudypy. Na środku leśnej drogi ktoś wyrzucił cztery palety wypełnione, zepsutymi kurzymi jajami. Mowa o kilkunastu tysiącach jaj.

Leśnicy o znalezisku poinformowali służby weterynaryjne i sanepid. Nadleśnictwo będzie jednak musiało zutylizować to znalezisko na własny koszt.

Nad wykryciem sprawcy (ukaraniem go i obciążeniem kosztem utylizacji) intensywnie pracuje już Straż Leśna Nadleśnictwa Kudypy. Mamy nadzieję, że finał tej historii będzie taki, jak kilka lat temu w Nadleśnictwie Mrągowo, gdzie strażnicy znaleźli wypełnioną gnijącym mięsem lodówkę. Wtedy leśnego śmieciarza udało się namierzyć i ukarać.

Źródło: Lasy Państwowe Olsztyn

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *