REGION: DUŻY POŻAR DOMU – 4 OSOBY (W TYM DZIECI) WYSKOCZYŁY Z OKNA NA PODDASZU

Do dużego pożaru mieszkania doszło dziś w nocy w miejscowości Jegłownik. 11 osób zostało ewakuowanych, z czego 4, w tym dzieci, wyskoczyły przez okno na poddaszu. Ich stan jest ciężki.

Służby otrzymały wezwanie do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym dwukondygnacyjnym dziś, w środę 20 września o godz. 3:19 w nocy.Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie st.kpt. Grzegorz Różański, Pożarem objęte było mieszkanie na poddaszu oraz dach budynku. Ewakuowano 11 osób, niestety 4 osoby – kobieta i troje dzieci wyskoczyły z okna mieszkania na poddaszu jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Na miejscu pracowało wiele zastępów straży pożarnej. Zadysponowano też Grupą Operacyjną Komendy Wojewódzkiej PSP. Wezwano też Zespoły Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Pożar udało się opanować około godzin 4:35. W sumie poszkodowanych w pożarze zostało 9 osób, które zostały zabrane przez ZRM do szpitala. Najciężej poszkodowane są osoby, które wyskoczyły z okna mieszkania na poddaszu jeszcze przed przybyciem strażaków. Stan kobiety i trójki dzieci określany jest jako poważny – informuje st.kpt Grzegorz Różański

Poszukiwano także osobę, z którą nie było kontaktu, na szczęście okazało się, że w momencie pożaru przebywała ona pod inną lokalizacją.W tej chwili trwa dogaszanie pożaru.

Foto: mł. asp. Tomasz Chudzik

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *