RANNY KOZIOŁEK PRZY DRODZE – DZIĘKI POMOCY ZWIERZĘ TRAFIŁO DO SPECJALISTYCZNEGO OŚRODKA

Dzikie zwierzęta bywają nieprzewidywalne, dlatego ich obecność na drodze zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem dla kierowców, ale również dla nich samych. Dlatego gdy ełccy policjanci dostali zgłoszenie o niebezpiecznej obecności zwierzęcia przy drodze, nie zwlekali z reakcją. Okazało się, że zwierzę było ranne, cierpiało i potrzebowało pomocy. Nieoceniona w tym przypadku okazała się ta, zaoferowana przez przejeżdżającego przypadkowo tą samą drogą kierowcy – lekarza weterynarii. Widząc, że zwierzę wymaga natychmiastowego leczenia, zaopiekował się nim i przewiózł do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji.

Policjanci z Ełku dostali w środę (17.02.2021r.) zgłoszenie, że przy drodze znajduje się ranne zwierzę. Funkcjonariusze, którzy przyjechali we wskazane miejsce, dostrzegli stojącego na poboczu koziołka. Zwierzę miało problemy z samodzielnym utrzymaniem się na nogach, było wyraźnie przestraszone i zdezorientowane. Koziołek prawdopodobnie został ranny w wyniku zdarzenia drogowego. Na szczęście szybko znalazła się kompetentna pomoc.

Tą samą drogą przejeżdżał akurat lekarz weterynarii, który zainteresował się zauważoną sytuacją. Lekarz bezinteresownie zaoferował policjantom swoją pomoc. Poświęcił swój czas w walce o życie zwierzęcia i od razu przewiózł je do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt. Tam koziołek został poddany profesjonalnemu leczeniu, aby mógł wrócić do swojego naturalnego środowiska.

Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta, które pojawiają się nagle na drodze, są nieprzewidywalne i stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego tak ważne jest, aby kierowcy nie lekceważyli znaków ostrzegających o możliwości wystąpienia takiego zagrożenia. Przejeżdżając przez miejsca, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się na drodze zwierząt jest wysokie, pamiętajmy aby zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Zderzenie ze zwierzęciem to nie tylko ryzyko uszkodzenia auta. To także wysokie prawdopodobieństwo groźnego zdarzenia drogowego i wywołania cierpienia, czy śmierci potrąconego zwierzęcia.

KPP Ełk

Post Author: redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *