RAJD ROWEROWY KOŁA TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZEGO „DREPTAK” Z OSTRÓDZKIEGO BAŻYNIAKA

Aktywny wypoczynek nieustannie propaguje Koło Turystyczno-Krajoznawcze „Dreptak” z Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, które po przerwie wakacyjnej kontynuuje swoją działalność.

To już październik, a więc najwyższy czas, aby sprawdzić kondycję po wakacyjnym leniuchowaniu.

W sobotni poranek, 6 października 2018r. odbył się rajd rowerowy do leśniczówki w Bagieńsku. Rajd był jednocześnie pożegnaniem lata i powitaniem jesieni, która  rozgościła się u nas już na dobre. Dzień był bardzo słoneczny i ciepły, a więc wręcz idealny na wycieczkę rowerową.

Trasa jak zwykle prowadziła przez las, już mieniący się barwami jesieni, piękny i cichy. Była również chwila na relaks i posiłek przy ognisku w leśniczówce, ponieważ leśne powietrze niezwykle wyostrzyło apetyty. W menu, oprócz tradycyjnej kiełbasy pojawiła się również nowość – wegańskie hot dogi. Czas przy ognisku umiliły nam piosenki śpiewane przy akompaniamencie ukulele.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Miłomłynie przed pomnikiem „Inki” (Danuty Siedzikówny), która walczyła w oddziale 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej dowodzonej przez mjr. „Łupaszkę”. Był to czas na chwilę refleksji i powrotu do niezwykle tragicznych wydarzeń minionych lat.

Sobotni rajd był jak zawsze doskonałą alternatywą na aktywne spędzenie czasu wolnego. Wysiłek fizyczny, tak bardzo potrzebny, dał poczucie ogromnej satysfakcji i był zastrzykiem energii na nadchodzący tydzień.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Wrzesińska, Joanna Osowiecka,  Paweł Drobisz

Post Author: redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *