PRZYSZEDŁ DO KOLEGI NAPIĆ SIĘ PIWA, UKRADŁ MU Z PORTFELA 1800 ZŁ

Pod koniec stycznia do komendy w Ostródzie zgłosił się pokrzywdzony, który poinformował policjantów o kradzieży pieniędzy, która miała miejsce w jego mieszkaniu.

Z opisu zdarzenia jednoznacznie wynikało, że kradzieży pieniędzy dokonał jego kolega, który przyszedł go odwiedzić i napić się z nim piwa. Sprawca wykorzystał moment, kiedy pokrzywdzony wyszedł z kuchni do łazienki i z portfela leżącego w kuchni zabrał 1800 zł. Po chwili pożegnał się i wyszedł z mieszkania.

Następnego dnia gdy pokrzywdzony razem ze swoją partnerka miał iść na zakupy zorientował się, że jego portfel był zbyt lekki. Po otwarciu zobaczył, że nie ma w nim pieniędzy. Skradziona suma miała być przeznaczona na nowe meble.

We wtorek do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który był u pokrzywdzonego w mieszkaniu i usłyszał on zarzut w tej sprawie. Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Teraz ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Post Author: Łukasz Matuszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *